2c4aa112 c04f 423c bc1d 29207ac69ae2 cdb6a8f1 5949 407f 8f1b 294c4ca3e3bd 509b7de9 bef2 4fcd aa86 5593695b4376

20 ақпанда Ыбырай Алтынсарин атындағы кітапханасында шығармашылығы өлмес ақынға айналған Шәкәрім Құдайбердіұлына арналған екінші республикалық байқауының "Шәкәрім оқулары" облыстық өнер сайысы өтті. Бұл іс - шара күнтізбенің бір бөлігіне айналып қана қоймай, сөз және ұлттық мақтаныш мерекесіне айналды. Мұхамеджан Сералин атындағы мектебінің 4 сынып оқушылары Ожар Аяла және Ертанова Даяна Сактабергенова Айнур Серикболатовнаның жетекшілігімен әдебиет әлеміне саяхаттап, бізге нағыз қазақ жанының бір бөлігін сыйға тартты. Олардың орындауында тек өлең жолдары ғана емес, бізді Шәкәрім әлеміне апаратын ғасырлар әуені де естілді. Байқау екі кезеңнен құрылды. Бірінші кезең қатысушылардан тек білімді ғана емес, ақынның 20 шығармасын жатқа оқудағы шеберлікті талап етті. 39 талантты қатысушылардың ішінде тек 10 - ы ғана бірінші кезеңнен өте алды, олардың ішінен Ожар Аяла жарқырап шықты. Екінші кезеңде Шәкәрімнің шығармашылығына ғана емес, өміріне де қатысты сұрақтар жас таланттардың білімі мен зеректігін көрсетті. Бұл жай ғана сұрақтар емес, тарих пен рухани мұра әлемінің есігін ашатын, Шәкәрімнің шынайы болмысын, оның өмірі мен шығармашылығын түсінудің сиқырлы кілті болды. Бұл шеберлік пен дәстүр байқауында Ожар Аяла екінші орынға ие болып, сөз ертегісінің теңдесі жоқ кейіпкеріне айналды, ал құрмет мадақтамасымен марапатталған Ертанова Даяна ұлттық қадір - қасиеттің иесі атанды.